Over Webinar rond Investeringssteun voor energiebesparende maatregelen

Webinar rond Investeringssteun voor energiebesparende maatregelen

12/01/2023

Zonneenergie.jpg

Heb je plannen om voor de warmtevraag of koeling van je productieprocessen over te stappen van fossiele brandstoffen (zoals aardgas, diesel, stookolie, …) naar elektriciteit of groene energie (zoals biogas, groene of blauwe waterstof)? Dan kan de nieuwe GREEN investeringssteun je hierbij helpen. Ook om je energie efficiënter in te zetten is er steun mogelijk.

Op 12/01 (10u-11u) organiseerde Groep Maatwerk ism VLAIO een interactief webinar rond de mogelijkheden die deze investeringssteun bieden voor jouw maatwerkbedrijf.

Hieronder vinden jullie de powerpoint en de opname van deze webinar:

Powerpoint

Opname

Meer info over de GREEN investeringssteun via deze link: https://www.vlaio.be/nl/subsidies-financiering/green-investeringssteun

VLAIO bezorgde nog volgende bijkomende info: 

Deze voormiddag had ik aansluitend een meeting waar volgende zaken werden beslist: 

  • Elektrisch aangedreven lichte vracht zal niet gesteund worden binnen GREEN. Dus alleen de vrachtwagens en autobussen zoals opgenomen in de lijst van Ecologiepremie+ kunnen steun krijgen.
  • Clarkliften zullen evenmin gesteund worden. Het argument daar is dat de elektrische variant ondertussen als standaard wordt bestempeld.

Daarnaast was er nog de openstaande vraag naar wanneer een project moet beginnen/eindigen. Ik citeer onze website:

 Het project moet starten binnen de twaalf maanden na goedkeuring van de subsidie. Als deze termijn overschreden wordt, kan VLAIO beslissen over de verlenging van de termijn om te starten met de investering. Deze verlenging bedraagt maximaal zes maanden (tot maximaal achttien maanden na goedkeuring van de subsidie).

Het project moet uitgevoerd zijn ten laatste drie jaar na de beslissingsdatum.